Приватний заклад "Харківський Християнський Ліцей  "Початок мудрості"

Україна, 61064, Харків, вул. Юрія Паращука, 6.  тел.+380 67 577 90 39  

E-mail: bw-school@ukr.net  Youtube-канал

Новини

 

 

16 травня - День Вишиванки!

 
 
А ви знали, що вишиванка це не просто красивий національний одяг, частина історично-культурної спадщини українського народу, але й засіб ідентифікації мешканця певної місцевості України?
 
У кожній частині нашої країни вишиванці був притаманний свій орнамент, кольорова гама і символізм. Основою цього стало розмаїття української природи, традицій, міфології та етнічних груп
 
Бережіть свої звичаї!
Досліджуйте, дізнавайтесь та передавайте наступним поколінням надбання свого народу!
 
З Днем вишиванки!

Тиждень безпеки дорожнього руху

 
13 по 19 травня 2024 року учні нашого ліцею долучились до Всеукраїнського тижня безпеки дорожнього руху. Проведено виховні години у 6 і 10 класах з основ безпеки дорожнього руху та попередження травматизму внаслідок дорожньо-транспортних
пригод в рамках національного проєкту «Безпечна країна».
А щоб дітям було і корисно, і цікаво, провели онлайн квест, який дав змогу перевірити, як учні знають основні правила і вміють їх виконувати у своєму повсякденному житті.
 
Чи знаєте ви, хто і коли придумав світлофор?????
 
А в якому українському місті він запрацював вперше?????
 
Сьогодні з учнями 5 класу в рамках Тижня безпеки дорожнього руху було проведено годину спілкування, під час якої були знайдені відповіді на ці та інші питання!
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Хлопці 3-А класу вирушили у подорож через віртуальний світ, де їх чекали цікаві завдання.
????????????????
Разом із своєю вчителькою учні уявили, що вони — відважні дослідники, які стали частиною віртуального квесту, який поділено на шість станцій з правилами дорожнього руху.
Перед мандрівниками постала задача – пройти квест до кінця і виконати на відмінно завдання.
????????
Звісно ж, було цікаво і весело, тому результати роботи сподобалися усім учасникам!????
 
 

8 травня - День пам'яті та примирення.

День пам'яті та примирення — пам'ятний день в Україні, який припадає на 8 травня, річницю повторного підписання акту капітуляції нацистської Німеччини.
Згідно з Указом Президента України, підписаним у 2015 році, метою цього дня є "гідне вшанування подвигу українського народу, його видатного внеску у перемогу антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні та висловлення шанування всім борцям проти нацизму".
Офіційне гасло пам’ятних заходів – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.
8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно ухвалила "Акт про беззастережну капітуляцію" Збройних сил нацистської Німеччини. Акт був підписаний ще 7 травня у Реймсі (Франція), проте ратифікований наступного дня в Берліні. З цієї нагоди 8 травня 1945 року у багатьох містах Європи та США було проведено багатолюдне святкування.
Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН від 22 листопада 2004 року, присвяченій 60-й річниці закінчення Другої світової війни в Європі, проголошено присвятити пам'яті жертв цієї війни Дні пам'яті та примирення, які відзначаються 8 та 9 травня.
????????????День пам'яті і примирення українцями цьогоріч сприймається ще болючіше. Ми пам'ятаємо всі втрати Другої світової війни і згадуємо тих, хто віддав життя за рідну землю на всіх фронтах тієї війни, розв'язаної двома кровожерливими режимами.
А тепер знову, українці ціною власного життя захищають свій дім від окупанта у обличчі одвічного ворога — московської імперії.
Перемогли нацизм гітлерівський, позбавилися від ярма комуністичного, переможемо і рашистів кремлівського карлика! Україна неодмінно переможе! Слава Україні та нашим героям!

Для таланту немає меж і кордонів!

Талант не можна стримати і заборонити!
Наша Анюточка з 2-А класу продовжує збирати перемоги і відзнаки у музичних конкурсах, географія яких шириться!
????????????
Тернопіль, Австрія, Німеччина... Дякуємо, Анюточко, що наша рідна українська мова звучить не тільки в Україні!✌️✌️✌️
 

"The HALO TRUST" провели урок Безпеки для учнів початкової школи

Дуже важлива тема на Харківщині - створення безпечних умов для життя наших дітей.????????
Однією із складових безпеки життєдіяльності є профілактична робота з інформування щодо мінної небезпеки на українських землях та формування навичок безпеки життєдіяльності.
⛔⛔⛔
17 квітня у нашому ліцеї для учнів 1-4-х класів пройшов онлайн Урок безпеки за темою: "Ризики, які пов'язані з вибухонебезпечними предметами". Дякуємо гуманітарній організації "The HALO TRUST" в особі представниці Ганни Труш за урок та цікаві матеріали!
????????????????
Тепер наші найменші школярі дізналися від спеціалістів, які очищають нашу землю від небезпечних залишків війни, про підступність і види вибухонебезпечних предметів. І чітко відпрацювали та запам'ятали алгоритм дій при зустрічі з небезпекою та телефони, за якими треба звернутися за допомогою!
Хай Господь береже усіх нас!
 
 
 
 
 
 
 

Урок Безпеки для учнів 5-11 класів від "The HALO TRUST"

Багато дітей Харківщини зазнали поранень та травмувань під час обстрілів з боку окупантських військ. Нажаль, багато загинуло...❤️‍????????
І задача дорослих вберегти підлітків та молодь від неправильних дій при виявленні вибухонебезпечних предметів, якими усіяна українська земля на прифронтових територіях.
Однією із складових безпеки життєдіяльності є профілактична робота з інформування щодо мінної небезпеки на українських землях та формування навичок безпеки життєдіяльності. Розвіяти міфи щодо небезпечних предметів, надати мудрі рекомендації щодо поведінки, яка збереже здоров'я і життя - така мета Уроку безпеки за темою: "Ризики, які пов'язані з вибухонебезпечними предметами", який проведено онлайн для учнів 5-11 класів 17 квітня.
Дякуємо гуманітарній організації "The HALO TRUST" в особі представниці Ганни Труш за урок та цікаві матеріали!
????????????????
Матеріали, представлені у презентації, від спеціалістів, які очищають нашу землю від небезпечних залишків війни, про підступність і види вибухонебезпечних предметів викликали зацікавленість підлітків. Учні відповідали на питання, демонструючи свої знання з теми, чітко відпрацювали та запам'ятали алгоритм дій при зустрічі з небезпекою та телефони, за якими треба звернутися за допомогою!
Хай Господь береже усіх нас!
 

Любі діти! Шановні батьки!

Ми зараз проходимо важкий період: остання навчальна чверть без регулярної подачі електрики! І вчителі, і учні днями не можуть бути на уроці...
Дорогоцінні наші, не хвилюйтеся, не нервуйте, бо ми це вже проходили у 2022/2023 н. році. Але ми встояли, наші вступники склали тести і вступили до вищих закладів освіти.
Дотримуйтесь таких правил:
???? Своєчасно повідомляйте у класну групу Телеграм про відсутність електрики
???? Слідкуйте за подібними повідомленнями від вчителів
????При наявності інтернету, самостійно працюйте з матеріалими, розміщеними у Заняттях в Human.
???? Виконуйте тренувальні завдання, заплановані вчителем для Заняття
???? Питання щодо самостійно опанованого матеріалу задавайте вчителю в особистому повідомленні
????Якщо вчитель запрошує на консультацію після уроків, підключайтеся, використайте цю можливість для більш якісного оволодіння темою.
Любі батьки, ми сподіваємось і на вашу підтримку такого екстремального, але не менш важливого освітнього процесу!
❤️
І головне, пам'ятайте: лише своїми правильними і спокійними діями, працелюбством і відповідальністю ми не залишимо шансів нашим ворогам зруйнувати ваше майбутнє і майбутнє України!
????????
Хай Господь береже усіх нас!
 
 
 

Весняні канікули

⌛ Сьогодні добігають кінця весняні канікули!
Наші учні вміють гарно вчитися і гарно відпочивати!
Активність - наш тренд!!!
????⛹️????????????
 
 

Якісна освіта в безпечних умовах - наша мета!

Запрошуємо на навчання (офлайн!) учнів 1-4 класів!
Для ваших дітей:
- професійні, досвідчені і творчі педагоги
- за бажанням батьків умови повного дня (з 8:30 до 18:30)
- дотримання державних стандартів освіти з можливостями додаткового розвитку
- комфортні, безпечні умови навчання (є захисна споруда)
- формування дружнього дитячого колективу, цікаве наповнення позаурочного часу, творчі майстер-класи, яскраві свята

Довідки за тел.
0675779030 Телеграм 
0504000944 Вайбер
Оксана Валеріївна

НМТ-2024: РЕЄСТРАЦІЯ ЗА ДОПОМОГОЮ ЗАСТОСУНКУ ДІЯ

Відтепер охочі зареєструватися для участі в НМТ під час створення персонального кабінету мають змогу скористатися мобільним застосунком Дія. Для цього достатньо мати ID-картку або закордонний паспорт у Дії.

Ця опція стала доступною завдяки спільним зусиллям команди IT-фахівців Українського центру оцінювання якості освіти та команди Дії.

Зі створення персонального кабінету за допомоги  спеціального сервісу, розміщеного на вебсайті УЦОЯО, розпочинається реєстрація для участі в НМТ. Перший крок, а саме введення особистих даних (реєстраційного номера облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвища, імені, по батькові (за наявності), дати народження, даних документа, що посвідчує особу), можна зробити за допомоги застосунку Дія або шляхом самостійного заповнення форми в реєстраційному сервісі.

Реєстрація з використанням застосунку Дія пришвидшить процес проходження цього кроку. Учасникові достатньо через Дію надіслати копію цифрового паспорта — персональні дані, необхідні для реєстрації, будуть завантажені до сервісу реєстрації автоматично. Крім того, не потрібно буде додатково завантажувати копії паспорта та картки платника податків вручну.

З’ясуймо, як це зробити. Зайшовши на сторінку спеціального сервісу «Реєстрація для участі в НМТ», після ознайомлення із запропонованим документами натисніть на кнопку «Розпочати реєстрацію», потім  виберіть опцію «Створити за допомогою Дії», далі натисніть на QR-код або відскануйте його камерою смартфона, на якому встановлена Дія та підтвердіть відправлення копії паспорта Дія.Підписом. 

Далі в сервісі реєстрації залишається заповнити коротку стандартну форму, зокрема: 

  • зазначити контактну інформацію, 
  • обрати категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років»
  • указати навчальний предмет на вибір серед запропонованого переліку, 
  • вибрати населений пункт в Україні, де плануєте перебувати в дні проведення іспиту, чи населений пункт за кордоном, де бажаєте пройти НМТ, 
  • завантажити копію документа про освіту (якщо ви випускник 2024 року — завантажити довідку з місця навчання,  якщо закінчили школу в попередні роки — копію атестата чи свідоцтва про повну загальну середню освіту). 

Після цього обов’язково треба натиснути відповідну кнопку в сервісі, щоб ваші дані пішли на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти.

Персональний кабінет є каналом вашої комунікації з регіональним центром оцінювання якості освіти: тут ви отримаєте повідомлення про успішну реєстрацію. До речі, відтепер і вхід до персонального кабінету можливий за допомогою Дія.Підпису. Для цього відкрийте сторінку персонального кабінету, виберіть варіант “Вхід за допомогою застосунку Дія”, натисніть на QR-код або скануєте його камерою смартфоном, на якому є Дія, та пройдіть перевірку за фото.

Сімейні вечори - це традиція нашої школи.

Сім'я - найголовніше, що є у дитини, тому навіть дистанційно ми не порушуємо цю традицію!
Тема вечора у 6- А класі - «У дружньому колі родини».
Мета зустрічі актуальна, як ніколи:
• виховувати у дітей шанобливе ставлення до батьків, свого народу, рідної домівки, Батьківщини;
• вчити дітей бути відповідальними, справедливими, милосердними;
• формувати в дітей високі моральні та духовні якості громадянина;
• закладати в дітях бажання виявляти увагу й повагу до рідних.
Під час зустрічі діти разом з батьками читали та обговорювали твори великого педагога та письменника Василя Сухомлинського, який створив цікаві казки, оповідання, притчі та виховував у дітей почуття любові до близьких, до рідної домівки, до Батьківщини. Діти взяли участь у бліц-опитуванні «Що означає бути добрим сином, доброю дочкою своїх батьків?»
Діти та батьки змагались у конкурсі «Народ скаже, як зав’яже», спільно шукаючи правильне поєднання слів у мудрі народні прислів’я про родину, про виховання дітей.
????????????????????
На вечорі звучали пісні українських виконавців про родину, про любов до тата і мами, до рідної землі. Українська пісня нагадує, щоб кожен з нас дорожив своїми батьками, думав про них, був поруч у складну хвилину, бо вони вчать порядності, мужності, любові. Вчать своїм особистим прикладом.
У конкурсі «Мікрофон» діти продовжували речення «Я поважаю батьків за те, що…», а батьки продовжували речення «Більш за все я ціную в своїй дитині…». Це було так щемно і хвилююче, бо діти і батьки сказали один одному багато теплих і потрібних слів. Заклопотані повсякденними справами, ми часто не знаходимо на це часу. А такі слова так нам всім потрібні: і дорослим, і дітям – це слова любові, підтримки, вдячності, взаємоповаги.

14 березня в Україні відзначається День українського добровольця.

Пам'ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої держави.
Дата 14 березня була обрана не випадково. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.
Україна переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – повномасштабну збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність. Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини. Воїни Русі-України, лицарі Костянтина Острозького, козаки Петра Сагайдачного, Богдана Хмельницького, Івана Виговського та Івана Мазепи, воїни Армії Української Народної Республіки та Галицької армії Західноукраїнської Народної Республіки, Антигітлерівської коаліції часів Другої світової війни, Української Повстанської Армії, воїни АТО/ООС мужньо здобували героїчні перемоги й віддавали свої життя за українську землю.
Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони та добровольчих формувань територіальних громад; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра. Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.
До українських добровольців, які зголосилися захищати свою державу, доєдналися іноземці. Українська держава закликала їх спільно боротися за мир і демократію у Європі та всьому світі.
Указом Президента від 28 лютого 2022 року № 82 з 1 березня 2022 року запроваджено безвізовий режим в’їзду в Україну для громадян іноземних держав, які бажають вступити до Інтернаціонального легіону оборони України, крім громадян держави-агресора. В Україну продовжують прибувати добровольці з різних країн світу, щоб стати на захист територіальної цілісності нашої країни.

НМТ-2024: старт реєстрації

З 14 березня до 11 квітня усі, хто планує вступати до закладів вищої освіти на бакалаврські програми, матимуть змогу зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2024 року. Він, як і в попередні два роки, проходитиме у вигляді комп’ютерного онлайн-тестування.

В умовах війни НМТ в комп’ютерній формі — єдиний прийнятний варіант проведення вступних іспитів задля забезпечення рівних умов для всіх вступників незалежно від їхнього місця перебування. Водночас варто розуміти, що НМТ не можна пройти дистанційно зі свого планшета, ноутбука або комп’ютера, оскільки його проводитимуть у спеціально обладнаних пунктах тестування (ТЕЦ), створених як в Україні, так і за її межами.

Також наголосимо: НМТ  це вступний іспит до закладів вищої освіти України, а не державна підсумкова атестація. Тому можете не реєструватися для участі в тестуванні, якщо не плануєте вступати до українського вишу цього року.

Як і в попередні два роки, реєстрація на НМТ–2024 проходитиме в безпаперовій формі, тож подати заявку на участь можна буде онлайново з будь-якого місця перебування. Для цього потрібно скористатися спеціальним сервісом, розміщеним на нашому вебсайті. 

У рубриці «Процедура реєстрації» докладно описано, як зареєструватися, які документи потрібно підготувати, які вимоги до їх завантаження, як перевірити стан опрацювання реєстраційних документів, як унести зміни до реєстраційних даних, що робити, якщо відмовлено в реєстрації, тощо.

Про алгоритм реєстрації ми повідомляли нещодавно. Тож сьогодні лише наголосимо на деяких важливих моментах.

Створення персонального кабінету за допомогою спеціального сервісу на сайті Українського центру — перший крок під час реєстрації на НМТ. Застерігаємо: не варто створювати кілька персональних кабінетів за різними документами, що посвідчують особу, як-от закордонний паспорт, ID-картка чи інший документ, адже як наслідок матимете проблеми зі входом до кабінету. 

Для успішної реєстрації варто дотримуватися інструкцій сервісу та послідовно виконувати в персональному кабінеті такі кроки: увести особисті  дані, підтвердити їх шляхом завантаження реєстраційних документів і надіслати все це на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши на відповідну кнопку в сервісі.

Уважно заповнюйте реєстраційну форму, пам’ятаючи, що вам можуть відмовити в реєстрації через надання недостовірної інформації, ненадання копій документів або надання копій документів, які не відповідають вимогам законодавства, а також через неможливість створення особливих (спеціальних) умов для проходження НМТ, зазначених у медичному висновку. 

Обов’язковим етапом реєстрації є позначення в сервісі в запропонованому переліку навчального предмета на вибір, з якого бажаєте пройти тестування, та населеного пункту в Україні, де плануєте перебувати в дні проведення іспиту, чи населеного пункту за кордоном, де бажаєте  пройти НМТ. 

Маємо ще й кілька важливих порад для потенційних учасників НМТ.

Не забувайте час від часу зазирати до персонального кабінету. Він є каналом вашої комунікації з регіональним центром оцінювання якості освіти. Через персональний кабінет стежте за результатом реєстрації: тут ви отримаєте як повідомлення про недоліки у якомусь із ваших реєстраційних документів, так і про успішну реєстрацію. Запрошення на НМТ, у якому буде зазначено дату, час і місце, куди вам потрібно буде прибути для складання іспиту і яке ви матимете пред’явити для допуску до ТЕЦ, напередодні тестування ви також отримаєте в персональному кабінеті. Та й  ваші результати у визначений день буде розміщено у відповідній вкладці персонального кабінету.

Після успішної реєстрації на НМТ на вас чекатиме участь у тестуванні. Найперше і найголовніше — не хвилюйтеся, будьте впевнені у своїх знаннях і налаштуйтеся на успішне складання іспиту.

Для підготовки до НМТ користуйтеся лише перевіреними ресурсами. У всіх питаннях організації та проведення НМТ вам допоможуть Український та регіональні центри оцінювання якості освіти.

Організуйте собі віртуальну екскурсію сайтом Українського центру оцінювання якості освіти. Насамперед ознайомтеся з матеріалами в розділі «Вступні випробування у 2024 році / Вступні на бакалаврат»

Усі рубрики в цьому розділі будуть корисними. Так, сторінки «Основне про НМТ» і «Календар НМТ» зорієнтують у тому, що таке НМТ та коли його проводитимуть. У рубриці «Нормативні документи» знайдете Порядок проведення НМТ та Порядок реєстрації для участі в НМТ — документи, обов’язкові для ознайомлення під час реєстрації (переглянувши їх заздалегідь, заощадите час на ознайомлення з ними під час роботи із сервісом реєстрації). Доповнять ваші знання про вступне випробування, якщо щось не зрозуміло, запитання-відповіді — тут знайдете найпоширеніші запитання від потенційних учасників та відповіді на них.  Особливу увагу приділіть сторінкам «Підготовка до НМТ», «Демонстраційний варіант НМТ», «Складники НМТ» — вони допоможуть якісно підготуватися та налаштують, чого чекати від самого тесту. А про місця проведення НМТ за кордоном дізнаєтеся тут. Ну і, звичайно ж, не залиште поза увагою сторінку «Процедура реєстрації», де докладно описано алгоритм ваших дій — від створення персонального кабінету до того, як подати апеляцію в разі відмови вам у реєстрації. Дотримуйтеся цього алгоритму — і впевнено реєструйтеся для участі в НМТ.

І наостанок: якщо під час реєстрації виникнуть якісь труднощі чи не зможете впоратися самостійно — не соромтеся попросити про допомогу своїх рідних чи друзів або зверніться за консультацією чи технічною допомогою до найближчого пункту реєстрації

Зичимо успіху!

Як зробити дистанційний урок зв'язного мовлення цікавим?

✅Спочатку запропонуйте дітям приміряти не себе ролі інтерв'юера і респондента (учні 5 класу брали інтрев'ю у героїв прочитаних творів).
✅Потім внесіть елемент несподіванки (за допомогою "Колеса фортуни" вони визначали, хто буде грати роль того чи іншого літературного героя).
❓Питання можна задавати в чаті (використовувати який на звичайних уроках не рекомендовано).
✅І наприкінці напишіть повідомлення своїм улюбленим літературним героям і оцініть роботу своїх однокласників.
????????????
 

Календар України. Українське ділове мовлення

Новини

Відобразити більше Завантаження... NO MORE ITEMS