Приватний заклад "Харківський Християнський Ліцей  "Початок мудрості"

Україна, 61064, Харків, вул. Юрія Паращука, 6.  тел.+380 67 577 90 39  

E-mail: bw-school@ukr.net  Youtube-канал

Медична сторінка

Поради батькам під час війни

Особиста гігієна – запорука здоров’я

 

Загалом, гігієна відноситься до ряду практик, які зберігають і захищають здоров’я від хвороб. А особиста гігієна, навпаки, стосується підтримання чистоти тіла.

Навчання дітей правилам особистої гігієни є одним з першочергових завдань усіх батьків. Ці навички має набути кожна дитина шляхом систематичного виховання з боку батьків.

Одним з найважливіших аспектів особистої гігієни є догляд за своїм тілом. Гігієна тіла означає підтримувати кожну частину свого тіла в чистоті, щоб залишатися здоровим.

Привчайте дітей мити руки водою з милом перш ніж торкатися їжі; щоразу мити руки після відвідування туалету, поїздки в громадському транспорті, контакту з тваринами. Рушник має бути індивідуальним для кожної дитини.

Використання дезінфікуючого засобу для рук – ще одна корисна звичка, якій ви повинні навчити своїх дітей. У випадках, коли вода занадто холодна для використання, за відсутності доступу до мила чи води, дезінфікуючий засіб для рук може бути дуже зручним, особливо взимку.

Окрема розмова про гігієну шкіри обличчя. Жирну шкіру не слід мити гарячою водою. Це ж стосується і жирного волосся. Гаряча вода, як правило, має властивість стимулювати вироблення шкірного сала. Тим, у кого суха шкіра слід оберігати її від впливу та холоду, і спеки. Важливо зволожувати суху шкіру, тому що в’яне вона швидше.

Гігієна ротової порожнини – це ще одна життєво важлива гігієнічна дія. Якщо не доглядати належним чином, може спричинити неприємний запах з рота, карієс та інші захворювання ротової порожнини. Дитину необхідно привчити чистити зуби вранці і ввечері, навчіть її також користуватися зубною ниткою. Важливо полоскати рот, тому нагадуйте своїм дітям робити це після їжі.

Гігієна волосся має таке ж велике значення. Неохайне волосся та неправильний догляд за ним можуть призвести до таких проблем, як воші, лупа та інші інфекції шкіри голови. Привчайте дітей мити голову принаймні двічі на тиждень, не ділитися з іншими особистими предметами, такими як гребінці, подушки та головні убори.

Не менш важливо стежити за чистотою нігтів на руках і ногах. Підстригати нігті рекомендується не менше, ніж один раз на 2 тижні. Зверніть увагу дитини на те, що не можна гризти нігті, оскільки під нігтями може накопичуватися багато мікробів і бруду.

Дуже важливо прищепити дитині навичку мити ноги кожного разу, коли діти повертаються зі школи або після гри. Ноги обов’язково потрібно утримувати в чистоті, теплі і сухості – це захистить від простудних і грибкових захворювань. Наголосіть, що необхідно підтримувати чистоту взуття, не можна надягати або міряти чуже взуття.

Дотримуючись правил особистої гігієни, людина захищає себе від негативного впливу зовнішніх подразників.

 

Інформація щодо виконання Плану проведення catch-up кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи дитячого населення Харківської області

в 2023 році

У зв’язку із пандемією COVID-19, а згодом агресією росії проти нашої країни з 2021 року в Україні спостерігається помітне зменшення охоплення дитячого населення щепленнями відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Така ситуація разом із масовою міграцією населення, скупченням людей в укриттях та прихистках, підвищеним ризиком травмування, антисанітарними умовами, в яких перебувають люди під час війни, недоступністю та недостатністю медичної допомоги, ослабленням імунітету на фоні постійного стресу сприяють поширенню інфекційних хвороб.

Найбільш уразливими в цих умовах є діти¸ які своєчасно не отримали вакцинацію або ревакцинацію проти інфекцій, визначених національним Календарем профілактичних щеплень.

            Сьогодні в України існує загроза спалахів небезпечного інфекційного захворювання – кору – у всіх регіонах нашої країни. Передумовами для цього є вкрай низькі показники охоплення дітей вакцинацією проти кору протягом останніх 3-х років, а також надзвичайно висока контагіозність захворювання. При контакті із хворим людини, яка невакцинована, або не хворіла на кір, вірогідність захворювання складає майже 100%. За 5 місяців 2023 року в Україні вже зареєстровано 20 випадків кору в західних областях та м. Києві. Також 2 випадки зареєстровано в м. Харків.

            У зв’язку із загрозою спалаху кору в квітні поточного року рішенням регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій був затверджений План дій щодо готовності та реагування на спалах кору в Харківській області. Його складовою став План проведення catch-up кампанії з вакцинації проти кору, епідемічного паротиту та краснухи дитячого населення Харківської області в 2023 році, який затверджений заступником голови Харківської ОВА (далі – План). Кампанія охоплює три інфекції, тому що щеплення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи проводяться однією вакциною – КПК.

            Catch-up кампанія, або «наздоганяюча» кампанія передбачає вакцинацію дітей, які своєчасно не отримали щеплення проти кору, епідемічного паротиту та краснухи відповідно до Календаря профілактичних щеплень. Планова вакцинація проти цих інфекцій проводиться дворазово – в 1 рік та в 6 років. Тобто «наздоганяючій» вакцинації підлягають діти 2-17 років, які не отримали жодного щеплення КПК, та діти 7-18 років, які не отримали другого щеплення КПК.

            Метою плану є 100% охоплення двома дозами вакцини КПК серед тих, хто підлягає «наздоганяючій» кампанії з вакцинації. Термін реалізації – червень-вересень 2023 року. Кампанія розпочата 12 червня 2023 року.

            Відповідно до п. 21.1 плану сьогодні проводиться нарада з керівниками закладів освіти щодо організації заходів недопущення до очної форми навчання дітей, які без поважних причин не отримали  щеплення проти кору відповідно до Календаря.

            Статтею 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» передбачено, що прийом дітей до виховних, навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров'я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка видається на підставі даних медичного огляду дитини, якщо відсутні медичні протипоказання для її перебування у цьому закладі, а також якщо їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень і вона не перебувала в контакті з хворими на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.

Дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється. У разі якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, при благополучній епідемічній ситуації за рішенням консиліуму відповідних лікарів вони можуть бути прийняті до відповідного дитячого закладу та відвідувати його.

Таким чином, відповідно до даної статті в закладах охорони здоров’я не мають видаватися відповідні довідки з будь-яких причин, крім медичних протипоказань. Разом з тим на сьогодні не можна говорити про благополучну епідемічну ситуацію, тому знову ж такі довідки не мають видаватися закладами охорону здоров’я дітям з порушеннями Календаря профілактичних щеплень.

Судова практика показує, що у випадку позовів батьків з цього питання до судів, Верховний суд України та Європейський суд по правам людини завжди приймають рішення на користь держави. У випадку прийняття інших рішень місцевими судами (така практика нажаль існує) просимо інформувати Департамент освіти і науки ХОВА та Харківський ОЦКПХ.

У зв’язку із сказаним пропонуємо керівникам та працівникам закладів освіти донести до батьків інформацію про проведення сatch-up кампанії та контингент дітей, якій підлягає щепленням під час неї, про вимоги до допуску дітей до очної форми навчання. Інформування можна провести в групових класних чатах, за допомогою телефонного зв’язку та будь-якими іншими доступними засобами. Разом з тим пропонуємо розмістити на сайтах та сторінках соціальних мереж закладів освіти відповідну інформацію, а також інформаційні матеріали щодо кору та його профілактики.

Активний етап вакцинації дітей проводиться в липні-серпні 2023 року.  Пунктом 17 плану на заклади освіти покладене завдання забезпечити контроль за наявністю щеплень проти кору у дітей, які зараховуються до закладів освіти перед початком навчального року.

У вересні відповідно до п. 21 Плану має бути проведена повторна верифікація вакцинального статусу дітей, які зараховані до закладів освіти. Також спільно з закладами охорони здоров’я мають бути сформовані графіки роботи медичних мобільних бригад для організації та проведення щеплень в організованих колективах (у разі потреби).

Пунктом 22 Плану передбачена спільна цільова робота з когортами відмовників від вакцинації. До цієї роботи залучені також освітяни. Така робота полягає у проведенні інформаційно-роз’яснювальної роботи з батьками, які відмовляються від щеплень. Окремо хочу наголосити, що за результатами перших трьох тижнів кампанії за даними медичних працівників, серед відмовників є також педагоги, які відмовляються від вакцинації своїх дітей. Така практика неприпустима, тому керівникам закладів освіти слід приділити цьому особливу увагу, проводити бесіди та не допускати до очного навчання дітей педагогів, які не пройшли необхідні за Календарем щеплення.  

Відповідно до п. 23 Плану підсумки реалізації catch-up кампанії у розрізі закладів освіти будуть підводитися протягом серпня-вересня 2023 року.

Кір: швидкий і небезпечний

Кір, краснуха, епідемічний паротит, поліомієліт, дифтерія, кашлюк можуть швидко поширюватись та загрожувати вам та вашій дитині.

Єдиний спосіб захиститися від цих інфекцій та запобігти розвитку небезпечних ускладнень – зробити щеплення.

Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно.

 

 

 

Важливо пам’ятати!

  • Якщо дитина пропустила щеплення , то не потрібно починати з початку всі щеплення проти цієї інфекції.
  • Якщо графік порушено, вакцинацію можна робити проти любої інфекції у будь-якому порядку.
  • Радимо робити кілька щеплень одночасно - це світова практика, що дозволяє захистити дитину від кількох захворювань одразу. 
  • В Україні зареєстрований спалах поліомієліту - небезпечного захворювання, що може призвести до невиліковного паралічу. Упевніться, що ваша дитина отримала принаймні 2 дози вакцини ІПВ. 
  • У 2023 році є ризик спалаху кору. Подбайте, щоб дитина у 12 місяців мала першу дозу вакцини КПК (кір-краснуха-паротит) та у 6 років – другу дозу. 
  • При травмах існує високий ризик правця, підвищується ризик заразитися на гепатит В (наприклад, під час хірургічної допомоги). Подбайте, щоб дитина мала 3 дози вакцини від гепатиту В та всі щеплення від правця згідно календаря щеплень. 
  • Немає потреби в обстеженнях (аналіз крові, сечі, імунограма) перед вакцинацією.

Захистіть себе та власну дитину!

 

 

Календар України. Українське ділове мовлення

Новини

Відобразити більше Завантаження... NO MORE ITEMS